Чи підлягає оплаті листок непрацездатності, якщо в ньому зазначено, що хворий порушив режим?
23-11-2016, 10:19
У пунктах 3.4 і 3.5 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 3 листопада 2004 року № 532 (далі – Інструкція №5320, зазначено, що в графі листка непрацездатності(далі-ЛН) «Режим» вказується режим, призначений хворому: стаціонарний, амбулаторний, постільний, домашній, санаторний, тощо. А в графі «Відмітки про порушення режиму» зазначається дата порушення режиму, що засвідчується підписом лікаря.
У правому нижньому полі ЛН у графі «Примітка» відповідно до п.4.1 Інструкції№532 лікар під час порушення хворим призначеного режиму вказує вид порушення (як-то, невчасна явка на прийом до лікаря; алкогольне, наркотичне, токсичне сп’яніння під час лікування; вихід на роботу без дозволу лікаря; самовільне залишення закладу охорони здоров’я; відмова від направлення або невчасна явка на СМЕК та ін.).
Застраховані особи, які в період отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності порушують режим, установлений для них лікарем, втрачають право на цю допомогу з дня допущення порушення на строк, що встановлюється рішенням органу, який призначає допомогу по тимчасовій непрацездатності. (ч.2 ст.23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 23 вересня 1999 року № 1105-ХІУ).
|