ДОДАТКОВА СОЦІАЛЬНА ВІДПУСТКА НА ДІТЕЙ 29-07-2021, 13:53
З 09.05.2021 року Законом №1401-IX серед іншого, внесено суттєві зміни до Закону України «Про відпустки».
Відповідно до нової редакції ч.1. ст.19 ЗУ «Про відпустки» одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або які усиновили дитину, матері (батьку) особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).
Тобто нова редакція ч.1. ст.19 ЗУ «Про відпустки» надала рівні можливості матері та батькові у отриманні додаткової оплачуваної соціальної відпустки на дітей. Таким чином, замість формулювання «Жінці, яка працює…» введено формулювання - «Одному з батьків….». Це означає, що таким правом тепер може скористатись, як батько так і мати. Однак, якщо один з батьків скористався своїм правом, то інший в поточному році вже це право втрачає.
Цілком логічним наразі є те, що перед наданням відпустки у роботодавця тепер виникає потреба впевнитись у тому, що інший із батьків своїм правом в поточному році ще не користувався. Підтверджуючими вказаний факт документами можуть стати, наприклад, довідка з місця роботи іншого з батьків про те, що він в поточному році не використовував відпустку на дітей, або копія трудової книжки чи витяг з Реєстру застрахованих осіб, які підтверджують, що останній в поточному році не перебував у трудових правовідносинах.
Однак, з урахуванням того, що в ЗУ «Про відпустки» прямо не йдеться про необхідність подання вказаних документів, цілком можливо, що роботодавця задовольнить зазначення працівником у самій заяві на відпустку інформації про те, що інший з батьків своїм правом не користувався. Підсумовуючи зауважимо:
-дана відпустка є оплачуваною; -якщо вона не використана, право на неї зберігається; -грошова компенсація за неї нараховується лише у разі звільнення; -надається тільки за основним місцем роботи; -святкові та неробочі дні у тривалість відпустки не рахуються; -відпустка на частини та між батьками не ділиться; -з “дитячої” відпустки не можна відкликати; -не можна зарахувати соціальну відпустку на дітей до щорічної основної чи додаткової. |
Навігація
Популярне
Голосування
Яка інформація вам потрібна на сайті?
Календар
|