Медичний огляд працівників: що має знати роботодавець 9-02-2016, 11:17
Попередній медичний огляд проводиться під час прийняття на роботу з метою:
Періодичні медичні огляди проводяться з метою:
Працівники професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб теж повинні проходити медогляд. Але цей вид медогляду називається профілактичним. Профілактичні медогляди проводять на підставі Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»від 06.04.2000 № 1645-III. Для них передбачений власний перелік професій (Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок» від 23.05.2001 № 559. Ці медогляди теж бувають попередніми і періодичними. Проходження обов’язкових медоглядів працівниками пов’язане, перш за все, із турботою про їх здоров’я. Варто зазначити, що обов’язковими медогляди є не для всіх працівників. Відповідно до статті 169 Кодексу Законів про працю України медичний огляд обов’язковий для працівників, зайнятих на:
Перелік шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов’язковий попередній (періодичні) медичний огляд працівників міститься у додатку 4 до наказу МОЗ України «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій» від 21.05.2007 № 246. Перелік робіт, для виконанні яких є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників можна знайти в додатку 5 до наказу МОЗ України «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій» від 21.05.2007 № 246. До таких робіт належать:
У статті 5 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII зазначено, що до виконання робіт підвищеної небезпеки і таких, що потребують професійного добору допускаються особи тільки за наявності висновку психофізіологічної експертизи. Крім того, щорічному медогляду підлягають всі особи, віком до 21 року — незалежно від професії і виду робіт. Роботодавець має право притягнути працівника, який ухиляється від проходження обов’язкового медичного огляду, до дисциплінарної відповідальності, а також зобов’язаний відсторонити його від роботи без збереження заробітної плати. Зазначені огляди передбачені нетрудовим законодавством, але є підстави відносити їх до трудових медоглядів, оскільки вони у відповідному законодавстві розглядаються в контексті можливості виконання працівниками своїх трудових функцій. Таким чином, можна констатувати, що сьогодні існують два основних і не залежних один від іншого виду медоглядів, що відрізняються між собою масштабом і цілями:
За матеріалами професійного порталу кадровиків України |
Навігація
Популярне
Голосування
Яка інформація вам потрібна на сайті?
Календар
|