Органи профспілкового представництва
Члени Президії
Члени Ради
Охорона праці
Київська міська профспілка працівників житлово-комунального господарства та сфери послуг приділяє особливу увагу питанням охорони праці, дотримання законодавства про працю, безпеки виробничих процесів, профілактики виробничого травматизму, забезпечення ефективного контролю за створенням зі сторони роботодавця безпечних умов праці, посилення контролю за виконанням розділу колективних договорів з питань охорони праці.
Головним технічним інспектором праці профспілки здійснюється громадський контроль за станом охорони праці підприємств з метою надання практичної допомоги в організації системи управління охороною праці, розробці планів комплексних заходів з охорони праці, обладнанні робочих місць, проведенні інструктажів, та формуванні розділів охорони праці в колективних договорах.
Профспілкою галузі надається практична допомога у формуванні розділу колективних договорів з питань охорони праці підприємствам і організаціям галузі та проводяться семінари - навчання з питань охорони праці з представниками профорганізацій.
З кожним роком кількість питань, які готуються головним технічним інспектором галузі на засідання президії збільшується і серед основних – стан охорони праці підприємств, динаміка травматизму на виробництві, забезпечення працівників галузі засобами індивідуального захисту, стан санітарно-побутових приміщень та підготовка до роботи в осінньо-зимовий період.
До основних проблемних питань відноситься несвоєчасне та не в повному обсязі забезпечення роботодавцем працюючих спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту, необхідним інструментом, інвентарем, обладнанням через надто складне економічне становище в державі та у столиці.
Усі проблемні питання стосовно охорони праці за наполяганням галузевої профспілки включено до Територіальної угоди між Київською міською адміністрацією, роботодавцями та профспілками столиці, хід їх виконання знаходиться на постійному контролі.
Щороку галузева профспілка проводить традиційний огляд - конкурс по організації безпечних умов праці та побутового стану на підприємствах нашої галузі.
Приділяється увага підготовці та проведенню в галузі заходів з нагоди Дня охорони праці. Техінспекцією щорічно до підприємств галузі доводиться План заходів, після чого результати щодо їх виконання узагальнюються та розглядаються на засіданнях президії Київської міської галузевої профспілки.
За результатами виконання заходів, визначених під час акцій з нагоди проведення Всесвітнього Дня охорони праці, за наполяганням профспілки, галузевими підприємствами проводяться ряд основних заходів - надається грошова допомога потерпілим на виробництві, проводяться профілактичні дії щодо внутрішньої перевірки стану охорони праці з представниками роботодавців та профкомів.
Кожного року здійснюється контроль за створенням здорових і безпечних умов для відпочинку дітей в літніх оздоровчих таборах, проводяться перевірки стану готовності дитячих оздоровчих комплексів: ДОК „Джерело” (КП „Київжитлоспецексплуатація”), санаторій-профілакторій „Хвиля” (АК „Київводоканал”).
Під час перевірки оздоровниць керівництву надається практична допомога щодо ведення всієї необхідної документації та підготовки до організації здорових і безпечних умов дитячого відпочинку.
Після виконання всіх приписів, зауважень та рекомендацій інспекція профспілки бере участь в прийманні дитячих оздоровчих таборів до роботи в літній період.
Охорона праці та створення безпечних умов праці на робочих місцях і надалі буде одним з головних напрямків роботи Київської міської профспілки працівників житлово-комунального господарства та сфери послуг, адже це стосується найбільшої цінності - життя та здоров’я працівників галузі - наших спілчан.
Фізкультурно-спортивна робота
Київська міська галузева профспілка є одним із лідерів фізкультурно-оздоровчої роботи серед галузевих профспілок м. Києва. Упродовж 5 років галузева профспілка була чемпіоном та неодноразово срібним призером змагань Київської спартакіади «Здоровий киянин» фізкультурно спортивного товариства «Спартак».
Упродовж року галузева профспілка приймає активну участь у змаганнях, які проводить Київська міська рада профспілок. Профспілка працівників ЖКГ та сфери послуг виборює перші місця зі спортивного доміно, волейболу, в змаганнях з драгонботу.
Тридцять підприємств і організацій галузі приймають участь у заходах, спрямованих на оздоровлення працівників. Кожного року проводяться комплексні спартакіади галузевої профспілки, а це більше 100 спортивних змагань з 12 видів спорту, в яких приймають участь приблизно 4000 працівників підприємств галузі.
Для людей з обмеженими можливостями проводяться змагання серед підприємств УТоС з шахів, шашок та спортивного доміно.
На таких підприємствах, як ПАТ «Київгаз», ПАТ АК «Київводоканал», де працюють інcтруктори зі спортивної роботи, щорічно проводяться внутрішні спартакіади.
Слід також відзначити профспілкові комітети КП «Київжитлоспецексплуатація», КП «Київпастранс», КП «Плесо», комунальних підприємств житлового господарства Оболонського, Дніпровського, Деснянського районів, КВПУ сервісу та дизайну, КВПУ швейного та перукарського мистецтва.
Профспілкові комітети цих підприємств приймають активну участь у фізкультурно-оздоровчих заходах та роблять вагомий внесок у перемоги збірної команди галузі в міських змаганнях.
Голови профкомів підприємств, які приділяють значну увагу організації і проведенню фізкультурно-оздоровчої роботи неодноразово відзначаються почесними грамотами та грошовими преміями.
Безумовно, ці спортивні досягнення в оздоровчій роботі були б неможливі без уваги президії міської профспілки галузі і особисто голови профспілки Сурмака В. М.
Кожного року на засіданнях президії розглядаються питання розвитку фізкультурно- оздоровчої роботи. Висвітлюється досвід роботи кращих профспілкових комітетів галузі, приймаються колективні рішення про проведення галузевих спартакіад, щорічно підводяться їх підсумки, проводяться нагородження переможців дипломами, кубками, грошовими преміями.
Є впевненість на те, що при активній підтримці профкомів підприємств і організацій, спортивна робота буде і надалі розвиватись і вдосконалюватись на користь працівників нашої галузі.
|
 
  
Культурно-масова робота та оздоровлення
Практика організації та проведення оздоровчих кампаній упродовж років вкотре підтвердила, що лише завдяки спільним зусиллям керівників підприємств та профспілкових комітетів були досягнуті позитивні результати у сфері оздоровлення та відпочинку дітей.
Оздоровлення дітей залишається одним із пріоритетних напрямків роботи Київської міської профспілки працівників житлово-комунального господарства та сфери послуг.
Оздоровлення та відпочинок здійснюється в дитячих оздоровчих закладах Київщини, Одеської, Херсонської областях, Карпати.
- ДОК «Джерело», м.Буча ( КП «Київжитлоспецексплуатація»);
- Санаторій-профілакторій «Хвиля» с. Зазим’я ( ПАТ АК «Київводоканал»);
- База відпочинку КО «Київзеленбуд»;
- База відпочинку КК «Київавтодор»;
- База відпочинку ПАТ «Київгаз»;
- База відпочинку УВП-3 УТоС (Київська область)
Відповідно до законодавства України за рахунок бюджетних коштів у першочерговому порядку оздоровленням та відпочинком забезпечуються діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Стовідсотково оздоровчими безкоштовними послугами охоплені діти-сироти та діти, батьки яких були позбавлені батьківського піклування підприємств житлового господарства.
Право на оздоровлення пільгових категорій дітей отримали такі оздоровчі заклади:
- ДСОЗ «Україночка» Київська область м. Ворзель;
- ДОТ «Патрія» Одеська область;
- ДС «Зелений Гай» м. Дрогобич;
- ТОВ «Лідер» Пуща Водиця.
Належне та своєчасне фінансування оздоровниць забезпечує якісне оздоровлення дітей за рахунок бюджетних коштів та коштів Фонду соціального страхування з ТВП. На жаль, починаючи з 2015 року, кошти Фонду було скасовано.
Припинила приймати відпочиваючих база 1-го тролейбусного депо. Кількість дітей, охоплених послугами оздоровлення та відпочинку почала зменшуватися.
Відповідальні особи галузевої профспілки, первинних профспілкових організацій підприємств-власників оздоровниць здійснюють перевірки об’єктів відпочинку.
Вагомий внесок, професійний підхід до забезпечення якісного оздоровлення дітей, повноцінне використання потужностей оздоровчої бази здійснюють голови первинних профспілкових організацій, які неодноразово є переможцями «Всеукраїнського огляду профспілок і трудових колективів на кращу організацію оздоровлення й відпочинку дітей»: Азманов В.І (ПАТ «АК «Київводоканал»), Оніщенко Л.В. (КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом’янського району), Болдинюк С.В. (КП «Київпастранс»), Коропецький А.М. (КП «Київжитлоспецексплуатація»), Пархоменко Л.Ф. (Головне управління комунального господарства), Булгаков С.В. (КК «Київавтодор»), Терещук І.С. (КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду» Голосіївського району).
НОВОРІЧНО – РІЗДВЯНІ ЗАХОДИ
З метою організації змістовного дозвілля дітей міська галузева профспілка спільно з профкомами проводить різноманітні заходи до Новорічно-Різдвяних свят.
За рахунок коштів профспілкових бюджетів та господарників відбувається придбання запрошень до кращих театрально-концертних закладів міста.
Традиційно найбільшим попитом користуються вистави, які проводяться в Національному цирку України, Київському академічному театрі ляльок, Київському планетарії, Київському національному академічному театрі оперети.
Упродовж зимових шкільних канікул відбуваються вистави: в центрі сімейного дозвілля «Диво-Світ», Національному академічному театрі І. Франка, Національному палаці мистецтв «Україна».
Згідно заявок первинних профспілкових організацій галузевою профспілкою здійснюється закупівля новорічних подарунків.
Неодноразово за рахунок профбюджету міської профспілки галузі квитки на Новорічні вистави надаються безкоштовно для дітей працівників підприємств інвалідів по зору – УВП-1 УТоС, УВП-2, УВП-3 УТоС, УВП-4 УТоС, ЦС бібліотека ім. Островського.


Фінансова діяльність
Фінансова діяльність Київської міської профспілки працівників житлово-комунального господарства та сфери послуг пов’язана з формуванням, плануванням, розподілом, використанням та обліком грошових доходів та накопичень, які використовуються на реалізацію статутних вимог і по праву вважається головним гарантом усієї життєдіяльності профспілки.
Київська міська галузева профспілка щорічно складає план роботи, бюджети формування та використання грошових коштів, які розглядаються і затверджуються на засіданнях Ради голів профкомів міської галузевої профспілки. Основну частину доходів профбюджету Київської міської профспілки галузі складають членські профспілкові внески і незначну частину - надходження від господарчих органів на культурно-масову, оздоровчу і спортивну роботу, безповоротна фінансова допомога, цільові внески.
Аналізуючи динаміку доходів Київської міської галузевої профспілки потрібно відмітити, що через зменшення чисельності членів профспілки з різних причин, існування заборгованості із заробітної плати перед членами профспілки, недостатню фінансову дисципліну окремих голів профкомів в питанні перерахування профвнесків, неперерахування профвнесків окремими керівниками підприємств і організацій галузі, вони мають тенденцію до зменшення.
Організаційна робота
Кожного року зусилля Київської міської ради профспілки галузі, її виборних органів, фахівців виконавчого апарату спрямовані на зміцнення її єдності, активізацію дій первинних профспілкових організацій по посиленню соціально-економічного захисту своїх спілчан.
Основою її діяльності є надання методичної і практичної допомоги діючим профспілковим комітетам по всім напрямкам їх роботи, участь у профспілкових зборах, конференціях, підвищення професійного рівня профактиву та кадрів, посилення мотивації профспілкового членства, удосконалення інформаційної політики, культурно-масова і спортивна робота.
НАВЧАННЯ ПРОФАКТИВУ ТА КАДРІВ
Кадрове питання є одним із головних питань в профспілковій роботі, тому значне місце в діяльності міської профспілки займає навчання профактиву та кадрів.
Перед початком кожного навчального року президією затверджуються плани і програми навчання на період з вересня по травень місяць, де визначаються теми лекцій і практичних занять, категорії і кількість слухачів.
Упродовж року проводяться семінарські заняття з головами профкомів з питань основних напрямків їх роботи, з керівниками служб з охорони праці, бухгалтерами і скарбниками, головами ревізійних комісій, працівниками кадрових служб, головами цехових комітетів.
Певна увага приділяється заняттям з вперше обраними головами профкомів з питань мотивації профспілкового членства, статутної діяльності первинних профорганізацій.
Щомісячно, упродовж року (крім літніх місяців) проводяться наради-семінари з головами профспілкових комітетів, де обговорюються різноманітні питання і ставляться конкретні завдання по реалізації статутних вимог стосовно соціально-економічного захисту працівників галузі за участю представників вищих профспілкових органів та міської влади.
Вже стало доброю традицією проведення семінарів на базі обласних організацій галузевої профспілки.
ІНФОРМАЦІЙНА РОБОТА
Питання удосконалення інформаційної політики галузевої профспілки є одним із пріоритетних напрямків її діяльності.
Робота по інформуванню голів профкомів, профактиву проводиться безпосередньо через Інформаційні бюлетені, в яких надається корисна інформація та свіжі новини щодо діяльності профспілок і змін в законодавстві України. Випускаються вони один раз в два-три місяці і роздаються головам профкомів на нарадах-семінарах для подальшого розповсюдження серед профактиву галузі.
Фахівцями виконавчого апарату міської профспілки готуються і доводяться до профкомів методичні й інформаційні матеріали по окремих розділах профспілкової роботи. Профкоми отримують методички з питань укладення колективних договорів, галузеві і Регіональні угоди.
В цілях інформування своїх членів профспілки використовуються і засоби масової інформації.
На рівні профспілкових комітетів проводиться певна робота по підвищенню рівня інформованості своїх членів профспілки. Для цього використовуються профспілкові збори, конференції, індивідуальні бесіди, інформаційні стенди, куточки профактиву, на засіданнях, нарадах доводиться інформація стосовно діяльності міської галузевої профспілки, вищих профспілкових органів.
|
Правовий захист членів профспілки та профспілкових організацій
Одним із основних напрямків діяльності профспілки є захист прав та інтересів членів профспілки та первинних профспілкових організацій. З метою реалізації даного напрямку відділом юридичного забезпечення та питань охорони праці здійснюються такі заходи:
1. Нагляд за додержанням законодавства про працю.
В рамках здійснення громадського нагляду і контролю за діями роботодавців по дотриманню ними законодавства про працю начальником відділу проводяться перевірки з цього приводу на підприємствах галузі. Результати цих перевірок розглядаються на засіданнях президії ради профспілки. Приймаються відповідні постанови, які направляються роботодавцям і до профспілкових організацій.
2. Надання юридичної допомоги членам профспілки та первинним профспілковим організаціям.
Правова допомога членам профспілки залишається одним із основних напрямків в роботі відділу юридичного забезпечення та питань охорони праці.
До Київської міської профспілки працівників житлово-комунального господарства та сфери послуг за консультаціями з юридичних питань особисто і в телефонному режимі постійно звертаються члени профспілки.
Найбільшу кількість звернень складають питання необґрунтованих звільнень, застосування дисциплінарних стягнень, порушення режиму робочого часу, часу відпочинку і нормування праці. За результатами розгляду таких звернень надаються усні чи письмові роз’яснення, у разі необхідності вживаються відповідні заходи з метою відновлення порушених прав.
До відділу юридичного забезпечення та питань охорони праці також звертаються голови профкомів з питань створення, реорганізації та ліквідації профспілки, обрання та переобрання керівних органів, порядку здійснення державної реєстрації.
Із вказаних питань надається вичерпна інформація, а також зразки всіх необхідних документів.
3. Судовий захист членів профспілки.
«Виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді» - ст. 131-2 Конституції України.
Начальник відділу юридичного забезпечення та питань охорони праці є адвокатом (свідоцтво №4953 від 31.01.2018 року), тобто уповноважений представляти і захищати права, свободи та інтереси членів профспілки у суді.
За необхідності члени профспілки можуть безкоштовно отримати наступну правову допомогу:
- складання адвокатських запитів, позовних заяв, апеляційних та касаційних скарг, інших процесуальних документів;
- судовий захист;
- захист в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, у разі порушення права;
- консультації, щодо застосування норм трудового законодавства.
Соціально-економічний захист
Враховуючи міру впливу об’єктивних факторів на економічний розвиток підприємств галузі, Київська міська галузева профспілка намагається разом з профактивом запровадити адекватні кожному часу дії, які б дозволили підвищити рівень життя наших спілчан.
На основі тарифних угод і колективних договорів, в цілях виконання прийнятих зобов’язань здійснюється взаємодія з органами виконавчої влади міста, участь у роботі міської Тристоронньої соціально-економічної ради по регулюванню соціальних трудових відносин, приймаються міри по забезпеченню зростання заробітної плати і своєчасної її виплати.
Незважаючи на соціально-економічну кризу останніх років, на підприємствах галузі в цілому спостерігається, хоча і незначне, але підвищення рівня заробітної плати.
Необхідно віддати належне керівникам і головам профкомів підприємств, які приділяють значну увагу виконанню зобов’язань колективних договорів стосовно оплати праці працівникам і не допускають порушень чинного законодавства в цьому питанні.
Це – ПАТ «Київгаз», КП «Київжитлоспецексплуатація», ПрАТ «ОТІС» та ін.
Міська галузева профспілка постійно удосконалює роботу по захисту соціально-економічних інтересів членів трудових колективів на основі колективних договорів.
Вона спрямована на підвищення рівня колективно-договірних відносин, запровадження додаткових, порівняно із законодавством України, трудових і соціально-побутових пільг і виплат працівникам та членам їх сімей.
Для організації колдоговірної роботи всі профспілкові комітети забезпечені методичними рекомендаціями та законодавчими актами щодо укладення та виконання колективних договорів.
Необхідно відмітити, що за останній період часу поліпшилась змістовність колективних договорів і результативність виконання.
З метою стимулювання виконання зобов’язань колективних договорів кожного року проводяться конкурси на кращу організацію колдоговірної роботи на галузевому (по групах підприємств в залежності від кількості працюючих) рівні.
Однією із важливих проблем, над якою постійно працює галузева профспілка, залишається забезпечення працівників галузі житлом, у т.ч. службовим.
Згідно Територіальної угоди працівникам житлово-комунального господарства (в основному до професійного свята), УТоС і УТоГ (до Міжнародного дня інвалідів) надається безкоштовне житло.
Галузева профспілка проводить роботу з місцевими органами влади по забезпеченню працівників галузі службовим житлом.
Враховуючи нестабільну економічну ситуацію наших підприємств, особливо в період реформування галузі, профспілка використовує допоміжні засоби впливу на вирішення нагальних проблем – письмові звернення до органів місцевої і державної влади, зустрічі з посадовими особами, наради профактиву з керівниками відповідних Департаментів Київської міської держадміністрації.
Київська міська профспілка галузі, профспілкові комітети не стоять осторонь від подій, які відбуваються на сході України – надають допомогу учасникам АТО і членам їх сімей.
Серед учасників бойових дій є і працівники наших підприємств.
Для підтримки військових, які перебувають у зоні АТО, і поранених бійців працівники виконавчого апарату профспілки перерахували одноденну заробітну плату. Надається матеріальна допомога пораненим бійцям, членам їх сімей.
Керівництво та апарат
Київська міська профспілка працівників житлово-комунального господарства та сфери послуг є добровільною неприбутковою самоврядною громадською організацією, яка об’єднує по принципу добровільності працівників підприємств, організацій, об’єднань, асоціацій, концернів та приватних структур житлово-комунального господарства, міського громадського транспорту, побутового обслуговування населення, товариств глухих та сліпих, студентів, учнів, викладацький та технічний персонал навчальних закладів, працюючих осіб по найму громадян, фізичних осіб, які забезпечують себе роботою самостійно. Працівників концернів, товариств, асоціацій, приватних підприємств, бірж, банків, холдингів, корпорацій, акціонерних товариств та компаній усіх типів, громадських фондів, державних установ і працівників усіх інших галузей незалежно від форми власності, на яких використовується наймана праця.
Профспілка відкрита для усіх працівників найманої праці, які не охоплені членством інших профспілок, визнають її цілі та принципи діяльності.
Подвійне членство не допускається.
Профспілка діє на території м. Києва і має статус обласної.
Сурмак Віктор Миколайович – голова Ради Київської міської профспілки працівників житлово-комунального господарства та сфери послуг, член Ради Федерації профспілок України, член Центрального комітету профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України, член Ради та Президії Київської міської Ради профспілок.
Київська міська профспілка працівників житлово-комунального господарства та сфери послуг створена та працює з метою представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав і інтересів членів Профспілки в органах державної влади, місцевого самоврядування, судових органах, щодо забезпечення здійснення права кожного члена Профспілки на працю, підвищення життєвого рівня на основі справедливої оплати праці, унеможливлення порушення прав та інтересів працюючих.
Більшість людей приєднується до Профспілки тому, що потребують захисту на роботі – підвищення та своєчасної виплати заробітної плати, контролю за дотриманням законодавства про працю, створення безпечних умов праці та отримання кваліфікованої правової допомоги членам профспілки.
Задля досягнення зазначеної мети в Київській міській профспілці праціників житлово-комунального господарства створена розгалужена система органів профспілкового представництва за адміністративним принципом. Також у складі Ради Профспілки створено та працює її виконавичй орган - Апарат Ради, що складається зі спеціалістів за напрямами роботи:
 |
Маркевич Яна Сергіївна - начальник відділу організаційно-масової роботи. Дві вищі освіти. Київський національний торговельно-економічний університет, факультет ресторанно-готельного та туристичного бізнесу, диплом магістра з відзнакою. Державна екологічна академії післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України, кваліфікація спеціаліста еколога. З 2014 року - аспірантура на кафедрі екологічної безпеки Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління. З 2011 по 2014 рік працювала в Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України на посаді методиста вищої категорії.
|
|
|

|
Адамчук Людмила Іванівна – начальник фінансового відділу-головний бухгалтер
Фінансова діяльність
Вища освіта - спеціальність облік та аудит Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана. В профспілці з 1993 року.
|

|
Циктич Олена Олександрівна – начальник відділу юридичного забезпечення та охорони праці. З відзнакою закінчила Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого, отримала диплом магістра за спеціальністю правознавство. Працювала в органах прокуратури України, де здійснювала процесуальне керівництво та підтримання державного обвинувачення, у тому числі у злочинах щодо порушень трудових прав.
У 2018 році отримала свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю. Здійснювала індивідуальну адвокатську діяльність серед іншого в галузі трудового законодавства, а саме представництво в судах у спорах щодо незаконного звільнення та поновлення на роботі, стягнення середньомісячної заробітної плати за час вимушеного прогулу, незаконного притягнення до дисциплінарної відповідальності та інших.
|

|
Георгіца Марія Василівна – бухгалтер фінансового відділу
Освіта - середня спеціальна. Київський технікум залізничного транспорту, спеціальність - бухгалтерський облік. В профспілці з 1995 року.
|
 |
Пономаренко Олександр Володимирович – головний фахівець відділу організайно-масовової роботи
Фізкультурно-спортивна робота
Майстер спорту, освіта вища - Національний університет фізичної культури і спорту - тренер - викладач. В профспілці працівників ЖКГ з 1990 року.
|
|
|
|