Чи має працівник працювати у дні, які були перенесені з метою створення сприятливих умов для використання святкових і неробочих днів, якщо цей час він передував у відпустці?
30-08-2016, 11:59
Відповідно до частини четвертої статті 67 КЗпП з метою створення сприятливих умов для використання святкових і неробочих днів (ст.73 КЗпП), а також раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів України не пізніше ніж за три місяці до таких днів може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні й робочі дні в порядку і на умовах, визначених законодавством, для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями.
Слід звернути увагу, що зазначене розпорядження уряду має рекомендаційний характер. Рішення про перенесення робочих днів роботодавець приймає самостійно, видаючи наказ або інший розпорядчий документ. У разі перенесення робочих днів змінюється графік роботи підприємства та норма тривалості робочого часу в місяцях, у яких запроваджено перенесення, однак при цьому не зменшується тривалість робочого часу протягом року, не змінюється розмір оплати праці, тривалість відпустки тощо.
Відповідно до частини першої статті 5 Закону України «Про відпустки» тривалість відпусток визначається цим Законом, іншими законами та нормативно-правовим актами України і незалежно від графіків та режимів роботи розраховуються в календарних днях. А тому якщо на підприємстві встановлено вихідні дні, ці дні входять до тривалості відпустки працівника, оскільки під час визначення тривалості щорічних відпусток не враховуються лише святкові й неробочі дні (а не вихідні!!!).
Отже, працівник, що перебував у відпустці в період, у якому кілька робочих днів було оголошено вихідними та перенесено на інший період, після закінчення відпустки має працювати за графіком роботи підприємства з відповідною оплатою робочих днів.
|