Як створити на підприємстві комісію із соціального страхування?
20-12-2016, 09:21
Відповідно до статті 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року №1105-ХІУ матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), призначаються та надаються за основним місцем роботи та за сумісництвом у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг ухвалює комісія (уповноважений) із соціального страхування.
Комісія із соціального страхування створюється (обирається) на кожному підприємстві, в установі, організації, які використовують найману працю, незалежно від форм власності й господарювання із чисельністю застрахованих осіб понад 15. якщо застрахованих осіб 15 або менше, то на загальних зборах обирається уповноважений із соціального страхування підприємства.
Комісія (уповноважений) із соціального страхування виконує свої функції відповідно до Положення про комісію (уповноваженого) підприємства, установи, організації із загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 23 червня 20008 року № 25 (дала – Положення №25).
До складу комісії входять представники адміністрації підприємства та застрахованих осіб. члени комісії делегуються в рівній кількості кожною стороною самостійно. Загальна кількість членів комісії визначається залежно від чисельності застрахованих осіб на підприємстві. Мінімальної чи максимальної кількості членів комісії не встановлено, як і не визначено співвідношення їх чисельності й загальної кількості працівників на підприємстві. На практиці для нормального функціонування зазвичай створюють комісію із шести й більше осіб.
Строк повноважень членів комісії та їх кількість від кожної сторони встановлюється спільним рішенням сторін. Таке рішення може бути прийняте на засіданні профспілки або, коли профспілки нема, на загальних зборах трудового колективу, якщо до участі в них запрошено представника роботодавця, уповноваженого приймати відповідні рішення. Рішення оформляється протоколом.
Пунктом 1.7 Положення №25 передбачено, що час роботи комісії мають додержуватися умови оплати праці членів комісії за їхнім місцем роботи. Це означає, що члени комісії виконують свої обов’язки протягом робочого часу (на громадських засадах) й окремо не табелюються. Працівники отримують заробітну плату, обумовлену трудовим договором, а членство в комісії на її розмір не впливає.
|