Строковик захворів: чи продовжувати договір
2-08-2018, 09:22
Строковик відпрацював день і пішов на лікарняний. Чи продовжувати строковий договір на період лікарняного? Якщо так, чи видавати наказ про продовження строкового договору?
СТАТТЯ ДО ТЕМИ
Тимчасова робота та строковий трудовий договір: як вибрати і не помилитися
Зазвичай роботодавці укладають із працівниками трудові договори на невизначений строк. Закон дозволяє укладати строкові трудові договори у випадках, коли трудові відносини не можна встановити на невизначений строк з огляду на характер роботи, умови її виконання, інтереси працівника, вимоги законодавчих актів. Сторони визначають період строкового трудового договору за взаємним погодженням або залежно від тривалості певних робіт (ч. 2 ст. 23 КЗпП). Якщо після закінчення строку трудового договору трудові відносини тривають і жодна зі сторін не вимагає їх припинення, договір трансформується у безстроковий (ст. 39-1 КЗпП). Трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, теж набувають статусу укладених на невизначений строк. Наказ роботодавця про продовження/переукладення строкового договору на ситуацію не впливає. Виняток — випадки, які передбачає частина 2 статті 23 КЗпП. Отже, якщо строковик захворів, у роботодавця немає підстав продовжувати строк дії трудового договору на кількість днів хвороби. Що робити кадровику,
залежить від змісту наказу про прийняття.
У наказі про прийняття зазначений строк трудового договору. Звільніть працівника в останній день строку трудового договору, незалежно від того, виконав він роботу чи ні.
У наказі вказано, що роботодавець приймає працівника на час виконання певних робіт — збирання урожаю, розроблення програмного забезпечення тощо. Звільніть працівника після закінчення робіт разом із усіма строковиками. Якщо треба, прийміть на час хвороби іншого строковика.
|