Як поновити працівника, якщо посада виведена зі штатного розпису
20-07-2016, 12:43
У разі звільнення без законної підстави потрібно поновити на роботі працівника органом, який розглядає трудовий спір(ст.235 Кодексу законів про працю; далі – КЗпП).При винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу, але не більше як за один рік. якщо заява про поновленні на роботі розглядається більше ніж рік не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, приймає рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.
Рішення про поновлення на роботі підлягає негайному виконанню. У разі невиконання рішення суду про поновлення на роботі застосовуються штрафні санкції та інші заходи, передбачені Законом України «Про виконавче провадження».
На виконання рішення суду про поновлення працівника роботодавцю треба виконати такі дії:
- привести штатний розпис у відповідність до рішення суду, тобто видати наказ про внесення змін до штатного розпису ( оскільки штатний розпис- це документ, що встановлює для організації структуру, кількість штатних одиниць і посадові оклади працівників);
- видати наказ про поновлення працівника на роботі; внести до трудової книжки працівника ( п. 2.10 Інструкції про порядок ведення трудових книжок, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту №58 від 29.07.1993, зокрема визнається недійсним запис про звільнення);
- здійснити оплату за час вимушеного прогулу (відповідно до ст.367 ч.1 Цивільного процесуального кодексу України далі –ЦПК)
- допустити працівника до виконання попередніх обов’язків.
Подальші дії сторін вирішуються відповідно до рішень судів апеляційної, касаційної інстанцій.
Варто звернути увагу на норму ст.239 КЗпП, що обмежує повноту виконання рішень по трудових спорах у частині стягнення заробітної плати. Так у разі скасування виконаних судових рішень про стягнення заробітної плати чи інших виплат, що випливають з трудових правовідносин, поворот виконання допускається лише тоді, коли скасоване рішення ґрунтувалось на повідомлених позивачем неправдивих відомостях або поданих ним підроблених документах (аналогічну норму передбачено ч.2 ст.382 ЦПК).
|