Звільнення працівників, які відмовились працювати у зв’язку зі зміненими умовами праці.
2-11-2016, 10:57
У випадку, якщо істотні умови праці не можуть бути збережені, а працівник не згоден продовжувати роботу в нових умовах, трудовий договір припиняється за п.6 ст.32 КЗпП України – на підставі відмови працівника від продовження роботи у зв’язку зі зміною істотних умов праці (ч.4 ст32 КЗпП).
Мінімальний двомісячний термін попередження встановлено законодавством для того, щоб працівник, якщо він не згоден працювати в нових умовах, мав змогу знайти іншу роботу.
Якщо роботодавець не запроваджує зміни в організації виробництва і праці, він не має законних підстав в односторонньому порядку змінювати істотні умови праці.
У наказі про звільнення працівника через відмову від продовження роботи у зв’язку зі зміною істотних умов праці серед підстав слід вказати відповідний документ, яким зафіксовано відмові(заява, повідомлення із зазначенням відмови від продовження роботи внаслідок змінених істотних умов праці, акт, яким зафіксовано усну відмову працівника).
При припиненні трудового договору за п.6 ст36 КЗпП працівникові виплачується вихідна допомога в розмірі не менше середнього місячного заробітку (ст.44 КЗпП).
|