Які документи мають подати до кадрових служб підприємств працівники, яким установлено інвалідність?
16-01-2017, 11:16
Працівники, яким установлено інвалідність, мають подати до кадрових служб підприємств, у яких вони працюють, відповідні документи для підтвердження статусу інваліда. Про які документи йдеться – поговоримо далі.
Висновки щодо характеру та умов праці для інваліда робить медико-соціальна експертна комісія (МСЕК). Зазначається це на зворотному боці довідки до акту огляду МСЕК про встановлення групи інвалідності особі (форма № 157-1/о, затверджена наказом МОЗ України № 577 від 30.07.2012р.)
Проте, не можна керуватися лише цим документом, коли йдеться про подальшу роботу чи звільнення особи, якій встановлено інвалідність. Адже частиною першою статті 17 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 р. №875 ( далі –Закон № 875) інвалідам гарантовано право працювати на підприємствах, в установах і організаціях з урахуванням індивідуальних програм реабілітації.
Отже, у разі, якщо працівнику встановлено інвалідність, до кадрової служби такий працівник має подати разом із довідкою акту огляду МСЕК ще й індивідуальну програму реабілітації, яку видає теж МСЕК, що встановила інвалідність.
Порядком складання та власне самою формою індивідуальна програма реабілітації інваліда передбачено, що в розділі 5 «трудова реабілітація» індивідуальної програми реабілітації інваліда має бути докладний опис усіх чинників та елементів майбутньої трудової діяльності інваліда.
Індивідуальна програма реабілітації є обов’язковою для виконання підприємствами, установами, організаціями. На основі висновків МСЕК, зазначених у індивідуальній програмі реабілітації інваліда, роботодавець приймає рішення про подальшу трудову діяльність чи звільнення працівника-інваліда.
Після ретельного вивчення та аналізу висновків і рекомендацій МСЕК про умови й характер праці працівника, якому встановлено інвалідність, роботодавець має визначитися з можливістю створення для нього належних умов праці. Оскільки, підбір робочого місця здійснюється переважно в організації, де настала інвалідність, з урахуванням побажань інваліда, наявних у нього професійних навиків та знань, а також рекомендацій МСЕК (ч.2 ст.18 Закону №875)
|