Чи можна звільнити одиноку матір за прогул?
2-11-2016, 09:14
Пленум Верховного Суду України в п.9 Постанови «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 6 листопада 1992 року №9 роз’яснює, що під поняттям «одинока мати» треба розуміти, що це жінка, яка не перебуває у шлюбі й у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері;вдову; іншу жінку, яка виховує й утримує дитину сама.
Відповідно до частини третьої ст.184 КЗ Пп. України звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років(до шести років - частина шоста ст.179КЗпП) одиноких матерів за наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда з ініціативи роботодавця не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням. Обов’язкове працевлаштування вищевказаних категорій жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору.
На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців із дня закінчення строкового трудового договору.
Отже, звільнення одинокої матері, яка має дитину віком до 14 років або дитину-інваліда (до 18 років), за прогул є незаконним і може бути оскарженим в судовому порядку.
|